Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Różnorodna oferta szansą w kryzysie

30 sierpnia 2013 | Usługi audytorskie

Mniejsze obroty, spadek cen – firmy audytorskie odczuwają pogorszenie koniunktury na swoje podstawowe usługi. Radzą sobie, poszerzając ofertę. Specjaliści zapewniają, że jesienią sytuacja ma się poprawić.

Spowolnienie gospodarcze dotknęło wszystkie gałęzie rynku, w tym także firmy audytorskie. Jak sobie radzą w tych trudniejszych czasach?

– Dzięki dużej różnorodności naszych usług spowolnienie odczuliśmy mniej niż firmy świadczące usługi profesjonalne w wąskim zakresie, na przykład jedynie audytorskie – mówi Jan Letkiewicz, partner zarządzający audytem w Grant Thornton, firmie, która istnieje w Polsce od 20 lat. Ma w ofercie usługi audytorskie, doradztwa podatkowego i prawnego, konsultingu biznesowego oraz outsourcingu rachunkowości, płac i HR. Zatrudnia ponad 300 osób w sieci biur w siedmiu miastach. Jej klientami jest ponad 1000 firm, w tym kilkadziesiąt spółek notowanych na GPW. Przychody w roku obrotowym 2012/13 wyniosły 42,1 mln zł.

– Grant Thornton kroczy ścieżką wzrostu od kilkunastu lat – zapewnia Jan Letkiewicz. – Takie linie usług, jak outsourcing rachunkowości, kadr i płac, bieżące doradztwo podatkowe czy transakcyjne w  ostatnim okresie kwitły i na nich się koncentrowaliśmy –...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9626

Wydanie: 9626

Spis treści

Kongres Medycyny Estetycznej

Zamów abonament