Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tomaszewski Cup nr 46

30 sierpnia 2013 | Sport | s.scz.

Początek 2 września o godz. 18. Finały 7 września. Wszystkie mecze na kortach Legii. Przyjeżdża ponad 150 zawodników w wieku 13–16 lat z piętnastu państw.

To najważniejsze informacje o 46. turnieju tenisowym im. Bohdana Tomaszewskiego. Najstarszego w Polsce (poza mistrzostwami Polski), organizowanego bez pomocy ministerstwa, Polskiego Związku Tenisowego i władz stolicy.

Ten turniej to dokładnie pół życia legendy polskiego dziennikarstwa sportowego. 10 sierpnia Bohdan Tomaszewski skończył 92 lata. Pierwszy turniej odbył się w roku 1968. Od tamtej pory wielu jego uczestników reprezentowało Polskę. Już w XXI wieku wygrywali m.in.: Marta Domachowska, Agnieszka Radwańska, Michał Przysiężny, a Urszula i Agnieszka Radwańskie zwyciężyły w grze deblowej.

W tym roku w turnieju głównym weźmie udział czternastu chłopców i piętnaście dziewcząt z Polski. Przed rokiem zwyciężył Michał Dembek, który będzie bronił tytułu, bo pozwala mu na to wiek. Organizatorzy mają nadzieję, że na meczach finałowych obecny będzie prezydent RP Bronisław Komorowski, który objął nad turniejem patronat honorowy.

Wydanie: 9626

Wydanie: 9626

Spis treści

Kongres Medycyny Estetycznej

Zamów abonament