Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Raport biegłego rewidenta na wagę złota

30 sierpnia 2013 | Usługi audytorskie

Opinia i raport biegłego rewidenta to podstawowe źródło komunikacji audytora z otoczeniem badanej spółki.

O wadze i znaczeniu audytu świadczy choćby to, że udoskonalenie treści opinii z badania sprawozdania finansowego stanowi kluczowy punkt programu działania Rady Międzynarodowych Standardów Rewizji Finansowej i Usług Atestacyjnych, która w ciągu dwóch lat wydała na ten temat dwa dokumenty konsultacyjne.

W dyskusję o znaczeniu i zawartości opinii biegłego rewidenta wpisują się również działania Komisji Europejskiej w ramach wydanej pod koniec 2010 roku Zielonej Księgi na temat roli audytora i struktury rynku audytorskiego, Amerykańskiej Rady ds. Nadzoru nad Rachunkowością Spółek Publicznych PCAOB (dokument koncepcyjny opublikowany w 2011 roku), a także postulaty Międzynarodowej Organizacji Komisji Papierów Wartościowych (IOSCO), która w wydanym w  2009 roku dokumencie Auditor Communications zalecała ulepszenie opinii z badania w celu ograniczenia rozbieżności między oczekiwaniami użytkowników a rzeczywistością i dokonanie ponownej analizy jej binarnego charakteru.

Sprawozdanie finansowe i badanie

– Propozycje IAASB obejmują między innymi takie postulaty jak umieszczenie w opinii dodatkowych komentarzy mających – w ocenie biegłego rewidenta – znaczenie dla zrozumienia przez użytkownika zarówno badanego sprawozdania finansowego, jak i samego badania, umieszczenie wyraźnego stwierdzenia biegłego rewidenta co do zasadności przyjętego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9626

Wydanie: 9626

Spis treści

Kongres Medycyny Estetycznej

Zamów abonament