Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Usługi dla biznesu marką eksportową

30 sierpnia 2013 | Usługi audytorskie

Polski sektor nowoczesnych usług dla biznesu rośnie w siłę: 110 000 zatrudnionych, 70 nowych centrów i wzrost liczby pracowników o 23,5 tys. osób od stycznia 2012 roku do dziś.

Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce (ABSL) szacuje, że dalszy dynamiczny rozwój w obrębie tej branży jest nieunikniony. Zdaniem ekspertów pozycja Polski jako jednego z liderów na globalnej mapie lokalizacji pod inwestycje z sektora nowoczesnych usług jest niepodważalna. Jej źródłem jest wszechstronność obsługiwanych procesów i ewolucja w stronę coraz bardziej zaawansowanych usług.

Jak wynika z raportu ABSL „Sektor nowoczesnych usług biznesowych w Polsce 2013", Polska już dawno przyciągnęła uwagę głównych firm badawczych analizujących zachowania globalnych inwestorów, jako dojrzała i atrakcyjna lokalizacja dla firm z branży nowoczesnych usług dla biznesu. W ostatnim roku pozycja Polski umocniła się jeszcze bardziej. Średni roczny wzrost zatrudnienia w sektorze w Polsce utrzymuje się na poziomie około 20 proc. i cieszy się największą stabilnością wśród wszystkich państw regionu Europy Środkowo-Wschodniej. W zlokalizowanych nad Wisłą ponad 400 centrach usług z zagranicznym kapitałem pracuje już 110 000 specjalistów, a liczba ta będzie dalej rosła. Wzrost zatrudnienia w badanym okresie deklaruje aż dziewięć na dziesięć analizowanych centrów usług.

Dynamikę rozwoju sektora dobrze ilustruje liczba nowo utworzonych centrów. Do końca 2004 r. w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Wydanie: 9626

Wydanie: 9626

Spis treści

Kongres Medycyny Estetycznej

Zamów abonament