Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jaki potencjał do wykorzystania

30 sierpnia 2013 | Prawo i praktyka | Mateusz Brzeziński
Anna Krystyna Szymańska, radca prawny z kancelarii DENTONS
źródło: Rzeczpospolita
Anna Krystyna Szymańska, radca prawny z kancelarii DENTONS

Ubiegając się o udzielenie zamówienia publicznego można wykorzystywać zasoby innych podmiotów w celu spełniania warunków udziału w postępowaniu

Nie każdy podmiot zainteresowany udziałem w postępowaniu jest w stanie samodzielnie spełnić warunki wyznaczone przez zamawiającego. Dlatego też ustawodawca wprowadził do ustawy – Prawo zamówień publicznych (dalej: p.z.p.) przepis art. 26 ust. 2b stanowiący w pierwszym zdaniu o tym, że „wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów".

W tym celu wykonawca ma obowiązek udowodnić zamawiającemu, że rzeczywiście będzie mógł skorzystać z tego użyczonego potencjału.

Jak wskazała Krajowa Izba Odwoławcza w wyroku z 2 kwietnia 2013 r. (KIO 630/13): „pisemne zobowiązanie podmiotu trzeciego, o którym mowa w art. 26 ust. 2b p.z.p., jest przykładowym środkiem służącym wykazaniu dysponowania wykazywanym potencjałem w trakcie realizacji zamówienia. Zobowiązanie tego typu służyć ma ocenie realności i wiarygodności...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9626

Wydanie: 9626

Spis treści

Kongres Medycyny Estetycznej

Zamów abonament