Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Londyn wzmacnia obóz zwolenników gazu łupkowego w Unii

30 sierpnia 2013 | Świat | Jędrzej Bielecki

David Cameron wygrywa bitwę o nastawienie opinii publicznej do gazu łupkowego. Już wcześniej poza Polską do zwolenników nowej technologii w Unii dołączyła Holandia.

Z sondażu instytutu ICM wynika, że 44 proc. poddanych Elżbiety II opowiada się za nową technologią pozyskiwania energii, a tylko 26 proc. jest jej przeciwna (pozostali nie mają zdania).

Do podobnych wniosków doszedł także zespół badaczy University of Nottingham, którzy co półtora roku regularnie przeprowadzają analizę stanu opinii publicznej w tej sprawie. O ile wiosną 2012 roku 44,5 proc. pytanych uważało, że wydobycie gazu łupkowego prowadzi do zanieczyszczenia wód (23,9 proc. było przeciwnego zdania), o tyle obecnie sądzi tak już tylko 35,2 proc. (29,8 proc. nie widzi pod tym względem zagrożenia dla środowiska). Jednocześnie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9626

Wydanie: 9626

Spis treści

Kongres Medycyny Estetycznej

Zamów abonament