Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Euro na zachęty dla inwestorów

30 sierpnia 2013 | Ekonomia | Artur Osiecki
Centrum Dydaktyki Stomatologicznej przy Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku
źródło: materiały prasowe
Centrum Dydaktyki Stomatologicznej przy Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku

Podlasie wykorzystuje pieniądze europejskie m.in. na rozwój układu transportowego, ale też na przyciągnięcie nowych inwestorów i tworzenie miejsc pracy.

Jednym z projektów z zakresu modernizacji infrastruktury drogowej była przebudowa ulic w centrum Białegostoku (I etap). Inwestycja usprawniła ruch w centrum miasta. Była konieczna głównie dlatego, że stan miejskiej infrastruktury drogowej jest wciąż niedostateczny, a dostępność komunikacyjna miasta niska.

Modernizacja objęła ulice: Kalinowskiego, Mazowiecką, Kijowską, Wyszyńskiego, Młynową i Wiejską. Przebudowano ich fragmenty, wybudowano nowe odcinki wraz z infrastrukturą techniczną. Na ruchliwych skrzyżowaniach zamontowano nowoczesną sygnalizację świetlną. Przebudowa stanowiła pierwszy etap prac zmierzających do uporządkowania układu komunikacyjnego w tym rejonie miasta.

Przedsięwzięcie poprawiło stan techniczny ulic i upłynniło ruch w centrum, dzięki czemu podniósł się standard jazdy i bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Trzy przejścia graniczne

Za unijne euro z programu regionalnego przebudowano też ciąg komunikacyjny łączący trzy przejścia graniczne: Lipszczany-Kuźnica-Bobrowniki. W trzecim już etapie prac zmodernizowano prawie 43 km dróg powiatowych powia- tu sokólskiego, położonych w ciągu o długości ponad 80 km, łączącym jego granice z powiatem białostockim (przejście graniczne w Bobrownikach) i powiatem augustowskim (przejście graniczne w Lipszczanach). Drogi powiatowe o numerach: 1282B, 1272B, 1268B, 1265B, 1243B i 1240B miały nawierzchnię...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9626

Wydanie: 9626

Spis treści

Kongres Medycyny Estetycznej

Zamów abonament