Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Finanse firmy pod kontrolą

30 sierpnia 2013 | Usługi audytorskie

Audyt finansowy, choć dość kosztowny, coraz częściej postrzegany jest przez menedżerów jako sposób na usprawnienie procesów biznesowych w organizacji.

Dla wielu dużych firm audyt sprawozdania finansowego jest obowiązkowy i musi być przeprowadzony przez zewnętrznego, certyfikowanego audytora. Tego typu usługę proponują zarówno firmy konsultingowe, jak i wielu przedstawicieli sektora nowoczesnych usług dla biznesu.

Cenne źródło informacji

Sprawozdanie finansowe jest podstawowym źródłem informacji o sytuacji majątkowej i kapitałowej oraz o wyniku finansowym przedsiębiorstwa. To nieocenione źródło informacji o sytuacji spółki pomocne przy opracowywaniu i wdrażaniu działań naprawczych. Informacje te powinny być rzetelne i jasne, a przede wszystkim wiarygodne dla użytkowników sprawozdania finansowego.

– Audyt musi być regularnie przeprowadzany w dużych firmach, charakteryzujących się złożoną strukturą. Taką kontrolę powinni wtedy przeprowadzać zewnętrzni, certyfikowani audytorzy, którzy są zrzeszeni w Krajowej Izbie Biegłych Rewidentów – mówi Michał Bielawski, odpowiedzialny za finanse w Infosys BPO Europe. –...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9626

Wydanie: 9626

Spis treści

Kongres Medycyny Estetycznej

Zamów abonament