Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Orzecznictwo Krajowej Izby Odwoławczej

13 maja 2014 | Administracja

Zarządzanie kryzysowe w gminie

Rezerwy celowej na realizację zadań z zakresu zarządzania kryzysowego nie można przeznaczyć na powiększenie ogólnej rezerwy budżetu gminy.

Stosownie do art. 26 ust. 1 ustawy o zarządzaniu kryzysowym finansowanie wykonywania zadań własnych z zakresu zarządzania kryzysowego na poziomie gminnym, powiatowym i wojewódzkim planuje się w ramach budżetów tych jednostek samorządu terytorialnego (dalej JTS). Ponadto zgodnie z art. 26 ust. 4 ustawy o zarządzaniu kryzysowym w budżecie JST tworzy się rezerwę celową na realizację zadań własnych z zakresu zarządzania kryzysowego. Jej wysokość nie może być mniejsza niż 0,5 proc. wydatków budżetu gminy, powiatu czy województwa, pomniejszonych o wydatki inwestycyjne, wydatki na wynagrodzenia i pochodne od wynagrodzeń oraz wydatki na obsługę długu. Rezerwa na zarządzanie kryzysowe stanowi zatem rezerwę celową szczególną przeznaczoną na realizację zadań własnych z zakresu zarządzania...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9836

Wydanie: 9836

Spis treści

Media planet

Zamów abonament