Ciężkie poranki młodych Polaków
Nadużywanie alkoholu nie jest jedyną przyczyną zarwanych nocy. Do takiego trybu życia przyznaje się osiem na dziesięć osób.
To skutek imprez i spotkań towarzyskich, czytania książek lub oglądania telewizji. Bywa także efektem stresu i problemów osobistych. U jednej czwartej dzieje się tak z powodu nadmiaru obowiązków zawodowych.
Dzisiejsze 20-, 30-latki mają szybkie tempo życia. Często jednocześnie studiują i pracują. Nie chcąc rezygnować z przyjemności, ograniczają ilość snu na rzecz innych zajęć, pracy, nauki, spotkań ze znajomymi czy podróży. Do tego dochodzi stres i trudności z zasypianiem.
Za mało snu
Przeważająca większość młodych Polaków (84 proc.) deklaruje, że zarwała noc, a ponad jedna czwarta (27 proc.) robi to regularnie. Tylko co dziewiąty ankietowany (11 proc.) zapewnia, że nigdy nie miał takiej sytuacji. Najczęstszą przyczyną krótszego wypoczynku nocnego są stres i problemy osobiste (42 proc.), trudności z zasypianiem (43 proc.). Na trzecim miejscu są imprezy i spotkania towarzyskie (32 proc.) i realizacja pasji i zainteresowań – gry, książki, filmy czy sport (30 proc.). Zaraz za...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta