Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Unia wesprze inspekcję pracy

28 sierpnia 2014 | Ciekawa ekonomia

Rynek pracy. Liczba wypadków przy pracy w UE wciąż jest 
za wysoka, a absencje chorobowe pracowników obniżają wydajność gospodarki. Bruksela chce więc zachęcić kraje UE do surowszego egzekwowania przepisów, a partnerów społecznych do współpracy.

Jak podkreśla Komisja Europejska, co roku w wyniku wypadków przy pracy ginie w UE 4 tys. osób. Ponad trzy miliony zatrudnionych w związku z problemami ze zdrowiem przez co najmniej trzy dni w roku nie przychodzi do pracy. KE nie ma wątpliwości, że ograniczanie tych zjawisk będzie korzystne dla gospodarki Starego Kontynentu.

Bruksela nie chce jednak wprowadzać nowych dyrektyw zaostrzających przepisy BHP. W swoim komunikacie, opisującym ramy strategiczne dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy, stawia na egzekwowanie już istniejących rozwiązań i pogłębienie współpracy. Ramy przewidują sześć głównych celów. Pierwszy z nich obejmuje ulepszenie i aktualizację krajowych strategii dotyczących ochrony...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9926

Wydanie: 9926

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament