Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kupiec może się znaleźć nawet w ciągu jednej godziny

12 stycznia 2015 | Nieruchomości Warszawa | Dorota Kaczyńska

Ruch na rynku pierwotnym przyspieszył decyzje klientów kupujących lokale z drugiej ręki. Jednak sporo ofert zalega, bo są za drogie.

Obecnie średni czas sprzedaży używanych mieszkań w Warszawie wynosi 100 dni – wyliczają przedstawiciele Metrohouse (na podstawie transakcji z listopada i grudnia 2014 r.). To o dwa tygodnie krócej niż czas, jaki był potrzebny na znalezienie nabywcy we wrześniu i październiku ubiegłego roku. Ale końcówka każdego roku jest zawsze bardziej burzliwa i więcej klientów podejmuje wtedy decyzję o kupnie lokum.

– Generalnie cały 2014 rok upłynął pod znakiem skracania czasu oczekiwania na klienta. W analogicznym okresie 2013 r. był on dłuższy o prawie trzy miesiące. Jest to skutek coraz lepszych wycen mieszkań przez sprzedających. Właścicielom zależy na tym, aby sprzedać, a nie sprzedawać. Ponadto program „Mieszkanie dla młodych" powoduje, że w niektórych lokalizacjach, np. na Białołęce w Warszawie, sprzedający muszą rywalizować z nowymi osiedlami i nie wystawiają zaporowych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10037

Wydanie: 10037

Spis treści
Zamów abonament