Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przychód od zjedzenia czy od samej możliwości

12 stycznia 2015 | Prawo | Aleksandra Tarka
Michał Dec
źródło: materiały prasowe
Michał Dec

orzeczenie | Sąd w Gliwicach będzie musiał jeszcze raz ocenić, czy pracownik, któremu firma zapewnia w pracy posiłek, musi płacić od tego podatek.

aleksandra tarka

Przez lata opodatkowanie nieodpłatnych świadczeń dla pracowników raczej nie budziło kontrowersji. Problem pojawił się po tym, jak podatnicy we wnioskach o interpretacje zaczęli pytać o różne świadczenia. I szybko okazało się, że dla pracownika darmowy pakiet medyczny od firmy czy ubezpieczenie OC, a nawet udział w imprezie integracyjnej to przychód, który trzeba opodatkować.

Sytuację wielu pracowników uzyskujących rozmaite darmowe świadczenia ustabilizował korzystny dla niech wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 8 lipca 2014 r. w sprawie imprez integracyjnych (sygn. K 7 /13). Nie wszystkie sprawy są jednak oczywiste. Przykładem jest ta, którą w piątek...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10037

Wydanie: 10037

Spis treści
Zamów abonament