Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Miliard na e-usługi dla firm i obywateli

12 stycznia 2015 | Ciekawa ekonomia
Wspierane mają być przedsięwzięcia związane  z tworzeniem systemów informatycznych, które dostarczają e-usług zarówno dla obywateli, jak  i dla przedsiębiorców
źródło: 123RF
Wspierane mają być przedsięwzięcia związane z tworzeniem systemów informatycznych, które dostarczają e-usług zarówno dla obywateli, jak i dla przedsiębiorców

fundusze ue | Od 27 lutego do 4 maja urzędy i sądy mogą składać wnioski o dotacje na e-projekty, które ułatwiają życie społeczeństwu, w tym przedsiębiorcom.

Artur osiecki

Chodzi o pieniądze, które są do wzięcia w ramach pierwszego konkursu o unijne granty finansowanego z nowej puli pieniędzy europejskich.

Nabór e-projektów, dzięki którym poszerzy się zakres spraw, które obywatele i przedsiębiorcy będą mogli załatwić drogą elektroniczną, ogłosiła jeszcze w ubiegłym roku (30 grudnia) Władza Wdrażająca Programy Europejskie (WWPE) – czyli instytucja dzieląca pieniądze z programu operacyjnego „Polska cyfrowa".

Pionierski konkurs

To zarówno pierwszy konkurs w zupełnie nowym programie operacyjnym poświęconym cyfryzacji kraju („Polska cyfrowa" nie ma swego odpowiednika z okresu 2007–2013), jak i pierwszy w kraju finansowany pieniędzmi z budżetu Unii Europejskiej na lata 2014–2020.

Jak mówiła w dniu jego ogłoszenia Maria Wasiak, minister infrastruktury i rozwoju, to dobra wiadomość przede wszystkim dla tych, którzy oczekują nowoczesnych usług elektronicznych. Wspierane mają być bowiem przedsięwzięcia związane z tworzeniem systemów informatycznych, które dostarczają e-usług zarówno dla obywateli, jak i dla przedsiębiorców.

Chodzi o dwa typy projektów. Pierwsze to przedsięwzięcia w formule A2B (administration-to-business) oraz A2C (administration-to-consumer). To głównie nowoczesne usługi elektroniczne, które...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10037

Wydanie: 10037

Spis treści
Zamów abonament