Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pomnik, który dzieli

16 kwietnia 2015 | Kraj | Marcin Pieńkowski
Bliscy zmarłych przekonują, że najlepszym upamiętnieniem byłoby 96 słupów światła przed Pałacem Prezydenckim  – między pomnikiem księcia Józefa Poniatowskiego a dwoma lwami
źródło: materiały prasowe
Bliscy zmarłych przekonują, że najlepszym upamiętnieniem byłoby 96 słupów światła przed Pałacem Prezydenckim – między pomnikiem księcia Józefa Poniatowskiego a dwoma lwami

Rodziny ofiar się skarżą, że ich zdanie jest marginalizowane.

Rada Warszawy głosami PO podjęła decyzję o budowie pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej u zbiegu ulic Trębackiej i Focha. Za to rozwiązanie prezydent stolicy Hannie Gronkiewicz-Waltz dziękował prezydent Bronisław Komorowski. Podkreślał, że to spełnienie życzenia rodzin, które w październiku 2014 zwróciły się do niego listownie z prośbą o upamiętnienie ich bliskich.

Jednak po decyzji radnych część sygnatariuszy listu wycofuje swoje poparcie. Powód? Zbyt droga realizacja pomnika i mało honorowe miejsce przy pętli autobusowej na tyłach Krakowskiego Przedmieścia. Bliscy ofiar obawiają się także, że wywoła to kolejne kłótnie, które nie mają nic wspólnego z godnym upamiętnieniem.

Z pierwszych szacunków wynika, że budowa pomnika przy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10117

Wydanie: 10117

Spis treści
Zamów abonament