Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kiedy styropian będzie pewny?

29 czerwca 2015 | Nieruchomości | gb
źródło: materiały prasowe

Nie każda płyta styropianowa chroni tak samo. 
Jakość materiału jest ściśle związana z jego gęstością, 
czyli wagą jednego metra sześciennego.

Właściciel budynku chce sprawdzić, którędy ucieka ciepło w budynku ocieplonym z zewnątrz styropianem. Kiedy, o jakiej porze roku najlepiej zrobić badanie termowizyjne domu jednorodzinnego, aby sprawdzić stan ocieplenia? Czy teraz jest dobry czas?

Kamil Kiejna: Termografia rzeczywiście jest jedną z metod sprawdzenia poprawności wykonania ocieplenia przegród zewnętrznych, na przykład ścian czy dachu. Co ważne, metoda ta pozwala bezinwazyjnie zlokalizować w szybki sposób miejsca, przez które przepływ strumienia ciepła jest szybszy, co oznacza, że w tych miejscach straty ciepła są większe, niżbyśmy sobie tego życzyli.

Podczas badania temperatura wewnątrz budynku powinna być wyższa niż temperatura jego otoczenia. Dlatego najlepszym terminem na przeprowadzenie termowizji jest czas okresu grzewczego, czyli pomiędzy jesienią i zimą a wczesną wiosną.

Norma dotycząca badań termowizyjnych zaleca ich przeprowadzenie przy różnicy temperatur minimum 10 stopni Kelwina. Jednak im większa ta różnica, tym lepiej widać miejsca przepuszczające ciepło.

Ile kosztuje takie badanie, kto może je wykonać?

Dzisiaj dostęp do podstawowych narzędzi pozwalających wykonać termogram jest zdecydowanie łatwiejszy niż jeszcze parę lat temu. Coraz częściej też inwestorzy lub ich inspektorzy nadzoru standardowo weryfikują w ten...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10178

Wydanie: 10178

Spis treści
Zamów abonament