Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przedsiębiorcy działają odpowiedzialnie

29 czerwca 2015 | CSR Społeczna

CSR | Firmy chętnie angażują się w działania społecznie odpowiedzialne, realizując coraz więcej projektów wieloletnich i długoterminowych.

T

akie wnioski wynikają z 13. edycji raportu FOB „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki". W raporcie zaprezentowano prawie 700 przykładów działań CSR.

– Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2014. Dobre praktyki" jest obrazem stanu CSR w Polsce i zaangażowania firm w tego typu działania. Niezwykle pozytywna jest dużo wyższa liczba zgłoszonych praktyk długoletnich, bo to oznacza, że firmy odkrywają znaczenie fundamentalnego dla CSR funkcjonowania w perspektywie długofalowej. Widać postęp w upowszechnianiu społecznej odpowiedzialności biznesu, o czym świadczy aż 420 przykładów działań CSR po raz pierwszy zgłoszonych do naszej publikacji – mówi Mirella Panek-Owsiańska, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Rośnie liczba nowych działań

W raporcie zaprezentowano 684 przykłady działań CSR firm. Co trzecia inicjatywa stanowiła praktykę długoletnią (w sumie było ich 264). Do 420 wzrosła liczba nowych, wcześniej niepublikowanych w raporcie działań CSR zgłoszonych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10178

Wydanie: 10178

Spis treści
Zamów abonament