Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Miasta kuszą działkami, infrastrukturą i kadrami

29 czerwca 2015 | Nieruchomości inwestycyjne

TRANSAKCJE | Nie tylko stolica przyciąga inwestorów szukających dobrych nieruchomości. 
Także inne ośrodki w kraju coraz częściej mogą się pochwalić kolejnymi inwestycjami.

Europa Środkowo–Wschodnia jest coraz bardziej atrakcyjna dla inwestorów. Budynki biurowe w regionie zapewniają korzystne stopy kapitalizacji oraz niskie ryzyko inwestycyjne – wynika z najnowszego raportu „Rising Stars 2015", opublikowanego przez przez firmy  Skanska, JLL, Colliers International oraz  ABSL.

Kapitał napłynie

Zdaniem pośredników w Europie Środkowo-Wschodniej (ang. Central and Eastern Europe – CEE) mamy do czynienia z ogromną luką w obszarze inwestycji w sektorze nieruchomości biurowych, stwarzającą olbrzymią szansę dla regionu. Mimo że region CEE jest jednym z największych motorów rozwoju gospodarczego na kontynencie (ze średnim wzrostem PKB prognozowanym przez McKinsey na poziomie 4,6 proc.), reprezentuje zaledwie kilka procent całkowitej wartości transakcji inwestycyjnych w Europie.

Miasta tej części kontynentu spełniają wiele kryteriów ważnych dla inwestorów, co według Colliers International pozwala im na utrzymanie stałej aktywności inwestycyjnej i deweloperskiej. Region CEE ma jednak szansę szybko nadrobić zaległości i wzmocnić swoją pozycję na europejskim rynku nieruchomości, ponieważ fundusze stają się coraz bardziej otwarte na realizację nowych strategii inwestycyjnych.

– Na rynku jest dostępna duża ilość kapitału, głównie ze względu na ożywienie światowej gospodarki....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10178

Wydanie: 10178

Spis treści
Zamów abonament