Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Można zarobić na niszowej modzie

29 czerwca 2015 | Dobra Firma
Sklep ruszył pod koniec 2011 r. Po pierwszym roku działalności miał ponad  1 mln zł przychodów z prowizji od sprzedaży
źródło: materiały prasowe
Sklep ruszył pod koniec 2011 r. Po pierwszym roku działalności miał ponad 1 mln zł przychodów z prowizji od sprzedaży

handel | Sklep internetowy Showroom.pl sprzedaje tylko kolekcje od autorskich, krajowych marek. Teraz przymierza się do wejścia na rynki zagraniczne.

piotr mazurkiewicz

Polacy mają opinię narodu niezbyt chętnie wydającego na ubrania, a już na pewno nieczułego na trendy modowe. Priorytetem na zakupach jest cena, stąd liderami sprzedaży są marki sieciowe, prześcigające się w promocjach.

Jednak w ostatnich latach widać zmiany, głównie dzięki możliwościom, jakie daje internet. Dotychczas polscy projektanci stanowili niszę dostępną dla wybranych, głównie bywalców ich butików w Warszawie. Mniejszych marek nie było stać na otwieranie klasycznych sklepów. Ale wszystko zmieniło się dzięki e-handlowi.

Internet zmienia handel

Showroom to jeden z największych sklepów odzieżowych, obecny tylko w internecie. Jego oferta to wyłącznie marki polskie – bardziej niszowe, autorskie. Firmę założyli Michał Juda i Jan Stasz.

– Prowadziliśmy agencję interaktywną i zwróciła się do nas koleżanka z prośbą o pomoc w stworzeniu narzędzia do sprzedaży towarów jej marki odzieżowej. Zaczęliśmy od Facebooka, potem powstała specjalna aplikacja,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10178

Wydanie: 10178

Spis treści
Zamów abonament