Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wyborcy bardzo rozczarowani

29 czerwca 2015 | Kraj | Andrzej Stankiewicz
źródło: Rzeczpospolita

Elektoraty PO i Pawła Kukiza uważają, że Andrzej Duda jako prezydent będzie wykonywał polecenia lidera PiS.

„Rzeczpospolita" poznała wyniki badania ośrodka ARC Rynek i Opinia zrealizowanego wśród rozczarowanych wyborców partii politycznych. Jak ich zdefiniować? To tacy wyborcy, którzy cztery lata temu zagłosowali na jakąś partię, ale są zawiedzeni jej polityką i wahają się, czy warto znów ją poprzeć.

Wyborców PO zniechęciły zaniechania rządu na rynku pracy, w tym umowy śmieciowe i brak bezpieczeństwa zatrudnienia (57 proc.). Do tego dochodzi styl rządów PO. Badani krytykują lekceważenie wyborców (51 proc.), afery i bezkarność aparatu władzy (po 45 proc.), brak kontaktu z obywatelami (43 proc.), pychę (39 proc.) i nieudolność (38 proc.).

Zawiedzeni wyborcy PiS narzekają, że partia skupia się na katastrofie smoleńskiej (43 proc.), przeszkadza im negatywny wizerunek Jarosława Kaczyńskiego jako lidera (29 proc.), oraz instrumentalne wykorzystywanie Kościoła (23 proc.). Zarzucają też PiS brak konsekwencji w działaniu i poglądach (20 proc.), agresywny język (20 proc.), nadmierną krytykę rządu (18 proc.), przez co partia jest wedle niektórych z nich opozycją niekonstruktywną (14 proc.)....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10178

Wydanie: 10178

Spis treści
Zamów abonament