Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przedsiębiorstwa chętnie zlecają usługi na zewnątrz

29 czerwca 2015 | Nieruchomości inwestycyjne

trendy | Coraz więcej polskich firm korzysta z usług outsourcingowych, bo im się to opłaca.

Płatności bezgotówkowe dokonywane są najczęściej za pomocą smartfona czy tabletu, a wykorzystywane są technologie mobilne takie jak SMS, NFC, USSD, WAP. Urządzenia muszą mieć dostęp do sieci GSM czy internetu. Płatności mobilne umożliwiają bezpośredni zakup towarów lub usług oraz przekazywanie środków pieniężnych między rachunkami.

Outsourcing pojawił się w USA w latach 70. i koncentrował się wokół technicznych dziedzin, zwłaszcza branży samochodowej. Pozwalał na znaczne obniżenie kosztów pracy. Jego twórcy twierdzili, że skoro nie można wszystkiego robić idealnie, to warto skupić się na tych aspektach, które firma może wykonać jak najlepiej, a pozostałe prace zlecić z zewnątrz. W Polsce outsourcing jest obecny od ponad 20 lat, a dziś inwestycje na naszym rynku prowadzą z jednej strony...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10178

Wydanie: 10178

Spis treści
Zamów abonament