Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Futboliści dbają o bezpieczeństwo

30 marca 2016 | Rzecz o prawie | Anna Nowacka-Isaksson
źródło: materiały prasowe

Östersund miała miejsce seria ataków na kobiety. Policja zwołała konferencję prasową i zaapelowała do pań, by nie poruszały się po ulicach samotnie po zapadnięciu zmroku. Na ten dyktat ruszyły obywatelskie inicjatywy patrolowania miasta, w tym klub piłki nożnej - pisze Anna Nowacka-Isaksson ze Sztokholmu.

Ostrzeżenie policji o zagrożeniu dla kobiet nie spotkało się bynajmniej ze zrozumieniem, mimo że stróże porządku wyjaśniali, że intencją nie jest zakaz wychodzenia z domu ani ograniczanie wolności mieszkanek Östersund.

Chodzi jedynie o zalecenie, by kobiety, które chodzą późną porą po mieście, mogły zorganizować sobie przewóz samochodem lub by poruszały się po ulicach w grupach. Zachowanie ostrożności uniemożliwi – zdaniem policji – sytuacje, w których stałyby się one łatwym łupem dla napastników, tak jak do tej pory. W ciągu miesiąca bowiem zgłoszono 14 przypadków ulicznej przemocy wobec mieszkanek miasta. Meldunki dotyczyły molestowań, usiłowania gwałtu, gróźb oraz pobić.

Nawet w najlepszym ze światów policja nie może ochronić wszystkiego i wszystkich, a zachowanie człowieka jest tu bardzo istotne...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10407

Wydanie: 10407

Spis treści
Zamów abonament