Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Budowa pasywnych obiektów użyteczności publicznej

16 sierpnia 2016 | Administracja

Śladem firm, które coraz chętniej chwalą się posiadaniem siedziby w energooszczędnych budynkach, zamierza iść województwo łódzkie. Jego zarząd zarezerwował środki m.in. na dofinansowanie budowy takich domów.

Budowa pasywnych (definicja patrz ramka) budynków użyteczności publicznej to jeden z dopuszczalnych rodzajów inwestycji, które mogą liczyć na dofinansowanie z działania 4.3.2 „Ochrona powietrza". Ze względu na ograniczony budżet, chodzi tu bardziej o projekty pilotażowe i demonstracyjne. W szczególności mogą je zgłaszać jednostki samorządu terytorialnego oraz ich związki i porozumienia albo ich jednostki organizacyjne.

Budowa pasywnych budynków nie wyczerpuje możliwości, jakie daje wspomniane działanie. Przewiduje ono także wsparcie finansowe dla inwestycji związanych z:

- wymianą lub renowacją źródeł ciepła, rozbudową systemów zaopatrzenia w ciepło oraz doprowadzeniem sieci ciepłowniczej do budownictwa...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10523

Wydanie: 10523

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament