Terroryści są także w Polsce
Blisko jedna trzecia z 22 śledztw dotyczących terroryzmu odnosi się do jego finansowania.
Nowe możliwości służb umożliwiające im szeroką inwigilację cudzoziemców podejrzewanych o terroryzm przekładają się na liczbę śledztw. Obecnie jednostki najwyższego szczebla – wydziały zamiejscowe ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej – prowadzą 22 takie postępowania. Dotyczą nowych typów przestępstw – takich jak udział w szkoleniach terrorystycznych, wyjazdów za granicę w celu uczestniczenia w działalności terrorystycznej czy finansowania terroryzmu.
Jakie zdarzenia kryją się za sprawami odnoszącymi się do terroryzmu – tam, gdzie śledztwo ma tajny charakter – pozostaje to tajemnicą. W innych przypadkach informacje przedostają się do opinii publicznej.
Mieszkaniec dużego miasta wynajął swoje lokum obcokrajowcom – z paszportów, jakie posiadali (a mieli ich kilka), wynikało, że są to Pakistańczycy. Po pewnym czasie mężczyzna nabrał wątpliwości dotyczących lokatorów i przyszedł sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Cudzoziemców w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta