Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zlecenie z przedsiębiorcą bez stawki minimalnej

29 listopada 2016 | Dobra Firma | Marek Rotkiewicz

Gwarantowanej stawki godzinowej nie trzeba będzie zapewniać osobie wykonującej zlecenie w ramach działalności, która zatrudnia pracowników lub zawiera umowy ze zleceniobiorcami.

Marek Rotkiewicz, właściciel firmy Pomoc Prawna Biuro Prawno-Kadrowe odpowiada na pytania dotyczące stosowania od stycznia 2017 r. nowych przepisów o minimalnej stawce wynagrodzenia ze zlecenia

Kogo dotyczy

Zawieramy roczne zlecenia z przedsiębiorcą, który osobiście realizuje umowy, ale w swojej firmie zatrudnia też – właściwie w sposób stały – kilku zleceniobiorców. Czy w tym przypadku musimy prowadzić dokumentację czasu przepracowanego przez tę osobę?

Nie. Umowa nie jest objęta wymogiem stosowania regulacji o minimalnej stawce. Nowe przepisy ustawy o minimalnym wynagrodzeniu będą dotyczyły konieczności stosowania minimalnej stawki godzinowej oraz m.in. potwierdzania przepracowanych godzin umowy zlecenia zawieranych z osobami fizycznymi:

- wykonującymi działalność gospodarczą zarejestrowaną w Polsce albo w państwie niebędącym państwem członkowskim UE lub państwem Europejskiego Obszaru Gospodarczego, niezatrudniającymi pracowników lub niezawierającymi umów ze zleceniobiorcami albo...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10611

Wydanie: 10611

Spis treści
Zamów abonament