Nowoczesne biura i niemiecki
Opole w ostatnich latach pokonało barierę związaną z dostępem do nowoczesnej infrastruktury biurowej.
Atutem Opola – który przed kilkoma laty zwrócił uwagę zagranicznych inwestorów w centra usług i który przyciąga do miasta kolejne firmy – jest nie tylko liczna rzesza studentów i absolwentów opolskich uczelni (kończy je ok. 10 tys. osób rocznie), ale także duża liczba mieszkańców ze świetną znajomością języka niemieckiego. Jak podkreśla prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski, ponad 40 proc. mieszkańców aglomeracji opolskiej płynnie zna język niemiecki.
Dla międzynarodowych inwestorów, szczególnie dla międzynarodowych centrów usług, to jedna z najważniejszych przewag konkurencyjnych miasta. – Niewiele ośrodków w Polsce może pochwalić się takim odsetkiem pracowników doskonale władających językiem niemieckim, jak właśnie w tym mieście– ocenia Paweł Panczyj, dyrektor zarządzający Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL).
Niemiecka specjalizacja
Wiktor Doktór, prezes Fundacji Pro Progressio, zajmującej się rozwojem i promocją branży outsourcingowej w Polsce, podkreśla, że sektor outsourcingu usług i usług wspólnych (BPO/SSC) zwraca szczególną uwagę na dostępność kadr oraz...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta