Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Fatalne zauroczenie za biurkiem

14 lutego 2017 | Ekonomia
Paul Wolfowitz jako prezes Banku Światowego mocno wspierał karierę swojej przyjaciółki
źródło: AFP
Paul Wolfowitz jako prezes Banku Światowego mocno wspierał karierę swojej przyjaciółki
Harry Stonecipher, prezes Boeinga,
źródło: AFP
Harry Stonecipher, prezes Boeinga, "sprzątając" po skandalu w firmie, zakochał się w swojej podwładnej
Dominique Strauss-Kahn, były dyrektor generalny MFW, miał wiele problemów z powodu romansów
źródło: AFP
Dominique Strauss-Kahn, były dyrektor generalny MFW, miał wiele problemów z powodu romansów

Romanse w pracy były, są i będą. Słyszymy o nich najczęściej, kiedy dotyczą słynnych postaci biznesu bądź polityki. Najwięcej korporacyjnych love story jest ujawnianych w USA, gdzie na takie związki nie ma przyzwolenia. danuta walewska

Nie ma problemu, jeśli jest to dwoje ludzi wolnego stanu, którzy nie pozostają wobec siebie w stosunku zależności. Gorzej, jeśli jedno z nich jest w stałym związku, bo taka sytuacja rzadko się spotyka z aprobatą kolegów i psuje atmosferę w miejscu pracy. Najgorzej, jeśli wielka miłość wybucha między szefem (szefową) a którymś (którąś) z podwładnych. Wtedy przynajmniej jedno z nich musi pożegnać się z firmą.

Najwięcej korporacyjnych love story jest ujawnianych w Stanach Zjednoczonych, gdzie na takie związki nie ma przyzwolenia. Oczywiście nie dotyczy to firm rodzinnych. W Europie, zwłaszcza we Francji, na wiele firmowych afer miłosnych przymyka się oko. Nie jest niczym nadzwyczajnym, jeśli bliska osoba pracuje w tej samej firmie bądź instytucji. Niedobrze, jeśli jest faworyzowana z tego powodu. Zbyt wysokie wynagrodzenia dla Penelope Fillon we francuskim Senacie najprawdopodobniej będą kosztowały jej męża stanowisko prezydenta Francji, które jako kandydat Republikanów praktycznie miał w kieszeni.

Większość firm na Zachodzie, w tym większość amerykańskich, ma w wewnętrznych systemach informatycznych specjalne filtry, które wyłapują podejrzane słowa, takie jak xxx (całuski), sex, CEO (szef). Do sprawdzania służbowych e-maili wychodzących na zewnątrz przyznaje się ponad 60 proc. firm...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10675

Wydanie: 10675

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament