Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Opodatkowanie VAT montażu instalacji solarnych

04 lipca 2017 | Administracja | Janina Fornalik

Do podstawy opodatkowania, powinno zostać zaliczone także otrzymane dofinansowanie, w zakresie w jakim stanowi dofinansowanie ceny usług świadczonych na rzecz mieszkańców – uznał organ skarbowy.

Kwestia rozliczenia podatku VAT w związku z realizacją przez gminę inwestycji polegającej na dostarczeniu i montażu na nieruchomościach mieszkańców instalacji solarnych została rozstrzygnięta przez dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 19 maja 2017 r. (sygn. 0113-KDIPT1-2.4012. 17.2017. 2.IR).

Wątpliwości gminy wzbudziła kwestia rozliczenia VAT w związku planowaną inwestycją polegającą na dostarczeniu i zamontowaniu instalacji solarnych na nieruchomościach mieszkańców gminy. Inwestycja miała przebiegać w ten sposób, że mieszkańcy zainteresowani zamontowaniem instalacji solarnej zawierali z gminą pisemne umowy regulujące wzajemne zobowiązania stron – formalne, organizacyjne i finansowe. Zgodnie z umowami, mieszkańcy byli zobowiązani do dokonania wpłaty na rachunek gminy, której wysokość była uzależniona od wielkości instalacji montowanej u danego mieszkańca. Dokonanie wpłaty było warunkiem koniecznym udziału w projekcie. Ponadto, z umów wynikało także, że po dostarczeniu i zamontowaniu instalacji, przez pięć lat pozostaje ona własnością gminy, która użycza ją nieodpłatnie mieszkańcowi. Po upływie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10791

Wydanie: 10791

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Rzeczpospolita Cyfrowa

Zamów abonament