Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bruksela postawi na innowacyjność

04 lipca 2017 | Ekonomia
Unia ma co nadrabiać
źródło: Rzeczpospolita
Unia ma co nadrabiać
Carlos Moedas, unijny komisarz ds. nauki  i innowacji
źródło: Pierre Moussa & Andris Piebalgs
Carlos Moedas, unijny komisarz ds. nauki i innowacji

Raport Komisji Europejskiej postuluje podwojenie unijnych wydatków na naukę. To kolejne zagrożenie dla tradycyjnie rozumianej polityki spójności. Anna Słojewska z Brukseli

Dokument przygotowała grupa ekspertów pod kierunkiem Pascala Lamy'ego, byłego unijnego komisarza i byłego dyrektora generalnego Światowej Organizacji Handlu (WTO). Lamy to wielki autorytet w kręgach unijnych, zaczynał swoją karierę jako szef gabinetu legendarnego przewodniczącego Komisji Europejskiej (KE) Jacques'a Delorsa.

I dziś Francuz mówi, że najbardziej europejską polityką, o największej wartości dodanej, jest polityka badań naukowych i innowacyjności. – Ideą integracji europejskiej jest robienie czegoś wspólnie, bo daje to lepszy efekt niż działanie w pojedynkę. Dziedziną, w której widać to najbardziej i bez żadnej wątpliwości, jest właśnie nauka i innowacyjność – tłumaczy Lamy.

Przygotowany pod jego kierunkiem raport postuluje podwojenie do 160 mld euro w okresie siedmioletnim kwoty wydawanej na ten cel ze wspólnego unijnego budżetu po 2020 roku. Pytany przez...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10791

Wydanie: 10791

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Rzeczpospolita Cyfrowa

Zamów abonament