Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy można dostać dwie odprawy jednocześnie

04 lipca 2017 | Administracja | Małgorzata Jankowska

Radca prawny od kilku lat jest zatrudniony równolegle w dwóch urzędach administracji rządowej, jako pracownik służby cywilnej. Wkrótce zamierza odejść na emeryturę. Czy jeśli zdecydowałby się na zakończenie zatrudnienia w obu swoich dotychczasowych miejscach pracy, mógłby liczyć na dwie odprawy emerytalne? Czy wcześniejsze zatrudnienie poza korpusem sc oraz prowadzenie działalności gospodarczej będzie miało wpływ na wysokość należnej mu odprawy?

Art. 94 ustawy o służbie cywilnej (usc), na podstawie, którego taka odprawa jest wypłacana stanowi, iż członkowi korpusu służby cywilnej, którego stosunek pracy ustał w związku z przejściem na rentę z tytułu niezdolności do pracy lub emeryturę, przysługuje jednorazowa odprawa w wysokości trzymiesięcznego wynagrodzenia, a jeżeli przepracował, co najmniej 20 lat w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10791

Wydanie: 10791

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Rzeczpospolita Cyfrowa

Zamów abonament