Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wyzwanie dla służb polskich i USA

04 lipca 2017 | Kraj | Robert Biskupski
źródło: Rzeczpospolita

"Choreografia szczytu" przygotowywana jest przez Kancelarię Prezydenta i ambasadę USA od wielu tygodni.

Wizytę prezydenta Stanów Zjednoczonych przygotowuje Kancelaria Prezydenta, o bezpieczeństwo dbać będzie polskie Biuro Ochrony Rządu i służby amerykańskie. Szczegóły są tajemnicą.

Jak tłumaczy w rozmowie z „Rzeczpospolitą" szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski, przygotowania obejmują zarówno wybór miejsc, jak i kwestie logistyczne, a także całą „choreografię szczytu". Prezydent USA będzie zarówno uczestniczył w spotkaniach w cztery oczy, jak i prowadził rozmowy w szerszym gronie podczas szczytu przywódców. Przewidziane jest też publiczne wystąpienie w Warszawie.

To duże wyzwanie dla służb. – Metody i formy działania Biura Ochrony Rządu są objęte gryfem niejawności w rozumieniu ustawy o ochronie informacji niejawnych – mówi „Rzeczpospolitej" rzeczniczka BOR mjr Katarzyna Kowalewska.

Ale, jak dowiadujemy się z komunikatu na stronie BOR, w zeszły wtorek w siedzibie Biura odbyło się spotkanie organizacyjne jego przedstawicieli oraz United States Secret Service w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10791

Wydanie: 10791

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Rzeczpospolita Cyfrowa

Zamów abonament