Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W Polsce jest potencjał

04 lipca 2017 | Ekonomia
źródło: materiały prasowe

Luciano Cirinà Wierzymy w siłę waszej gospodarki, która nawet podczas ostrego kryzysu finansowego w zasadzie nie zaznała recesji – mówi w rozmowie z Marcinem Piaseckim prezes Generali CEE Holding.

Rz: Generali miało w Polsce cięższy okres. Jak jest teraz?

Tak, ostatnie lata były trudne, na szczęście wróciliśmy na ścieżkę zyskowności i wzrostu. Pracowaliśmy ciężko nad restrukturyzacją szczególnie w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych.

Były nawet plotki, że chcecie się wycofać z Polski.

Nie myśleliśmy o tym nawet w tych najgorszych dla nas latach. Chcemy rosnąć w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej, który przynosi Generali nieco poniżej 10 proc. całego zysku. W 2016 roku wynik operacyjny dla całej grupy wyniósł blisko 5 mld euro. W Polsce pierwszy krok został zrobiony, ale musimy poczekać, nie mamy przecież żadnej czarodziejskiej różdżki. Wierzymy w siłę waszej gospodarki, która nawet podczas ostrego kryzysu finansowego w zasadzie nie zaznała recesji. W Polsce jest potencjał.

Dzięki czemu chcecie rosnąć w Polsce? Na który element rynku stawiacie?

Mamy silną pozycję w korporacjach, tutaj nasza sytuacja w Polsce jest porównywalna z sytuacją w innych krajach regionu. Może nie ma tu jakiegoś gigantycznego potencjału wzrostu,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10791

Wydanie: 10791

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Rzeczpospolita Cyfrowa

Zamów abonament