Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wakat prezesa sądu w Krakowie obsadzony

04 lipca 2017 | Prawo | Agata Łukaszewicz

Sędzia Rafał Dzyr został prezesem Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Zastąpił Krzysztofa S., który w związku ze śledztwem w sprawie korupcji jest w tymczasowym areszcie.

Dzyr to sędzia i przez lata wicedyrektor do spraw aplikacji Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie. Dzięki pozytywnej opinii zgromadzenia przedstawicieli sędziów okręgu sądu apelacyjnego został mianowany na stanowisko prezesa SA. W zgromadzeniu uczestniczyło 86 sędziów. Za kandydaturą Dzyra głosowało 68, przeciw było 14. Sześć głosów było nieważnych. Wybory odbyły się na podstawie wciąż obowiązujących przepisów.

Dzyr zastąpił na stanowisku prezesa Krzysztofa S., który przebywa w tymczasowym areszcie (został aresztowany 10 czerwca na trzy miesiące). Krzysztof S. 18 grudnia 2016 r. złożył rezygnację z funkcji w związku ze śledztwem w sprawie korupcji i wyłudzeń w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie. Ostatecznie sam usłyszał zarzuty, między innymi przyjmowania korzyści majątkowych i działania w zorganizowanej grupie przestępczej.

Przez sześć miesięcy na stanowisku prezesa był wakat. Z chwilą dymisji prezesa jego obowiązki przejął wiceprezes SA sędzia Andrzej Solarz. 

Wydanie: 10791

Wydanie: 10791

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Rzeczpospolita Cyfrowa

Zamów abonament