Lepsze kształcenie
We wrześniu w nowej odsłonie zaczną działać szkoły branżowe. Czy to pomoże zmniejszyć braki kierowców?
robert przybylski
Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Jadwiga Emilewicz przyznała, że brakuje wykwalifikowanych pracowników, co spowalnia rozwój gospodarczy kraju. Dlatego reforma szkolnictwa zawodowego jest jednym z kluczowych wyzwań nie tylko dla administracji państwowej, ale i całej gospodarki.
Niezbędna jest też współpraca ministerstw z przemysłem, który musi wziąć udział w kształceniu pracowników. Minister wskazała, że w wielu branżach pojawiła się luka generacyjna. Na kolei we wrześniu 40 tys. osób odejdzie na emerytury. Podobna liczba kierowców poszukiwana jest przez przewoźników samochodowych. Wiceminister dodała, że Dolina Lotnicza powołała 16 klas, zaś Huta w Ostrowcu Świętokrzyskim szkołę zawodową. – Są to jednostkowe przykłady, a chcemy, aby to była szeroka praktyka – podkreśliła...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta