Jak zapewnić ciągłość działania
Wiele firm przypomina sobie o zarządzaniu ryzykiem i ciągłością działania dopiero w sytuacjach kryzysowych.
tekst powstał przy współpracy z firmą ergo hestia
Jak tłumaczy Zbigniew Żyra, dyrektor Hestii Loss Control, zarządzanie ryzykiem to zbiór działań zmierzających do neutralizacji ryzyk, na które narażone jest przedsiębiorstwo. – Natomiast zarządzanie ciągłością działania ma zapewnić przedsiębiorstwu wyjście obronną ręką z sytuacji kryzysowej po zdarzeniu i kontynuowanie biznesu za wszelką cenę, np. dzięki wykorzystaniu wolnych mocy wytwórczych w innych fabrykach – mówi.
Ze świadomością, że trzeba być przygotowanym na najróżniejsze sytuacje mogące wpędzić firmę w kłopoty, wśród polskich przedsiębiorców bywa różnie. – Do liderów w tym zakresie można z pewnością zaliczyć instytucje finansowe, np. banki i towarzystwa ubezpieczeń oraz operatorów sieci komórkowych, w których tematami ryzyka i kryzysu zajmują się sztaby świetnie przygotowanych specjalistów – podkreśla Zbigniew Żyra. W nieco mniej usystematyzowany sposób podchodzą do tych kwestii zakłady przemysłowe. Tam szczególny nacisk kładzie się na zagadnienia techniczne, np. zabezpieczenia technologiczne...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta