Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prestiż i lokata kapitału

23 kwietnia 2018 | Nieruchomości | Adam Roguski

Polacy nie mają oporów, by kupować nieruchomości za duże pieniądze. Jednym zależy na prestiżowym adresie, inni uważają to za dobrą lokatę kapitału.

Na niedawnej konferencji podsumowującej wyniki finansowe prezes notowanej na giełdzie Mennicy Polskiej ujawnił, że niemal wszystkie mieszkania w projekcie Mennica Residence na warszawskiej Woli zostały kupione za gotówkę. Mowa o łącznie 465 lokalach, gdzie średnią cenę za metr kwadratowy – w stanie deweloperskim – można szacować na około 14 tys. zł.

Polacy nie mają oporów, by kupować nieruchomości za duże pieniądze. Jednym zależy na prestiżowym adresie, inni uważają to za dobrą lokatę kapitału. Jak podkreślają eksperci, bez pomocy banku kupowanych jest aż 70–80 proc. luksusowych domów i mieszkań. Co więcej, zgłaszany popyt jest znacznie większy, niż deweloperzy są w stanie zaoferować – a to sprzyja wzrostowi cen.

Za synonim luksusu uchodzą dwie apartamentowe wieże w centrum Warszawy. Jednak rynek mieszkań z wyższej półki jest znacznie szerszy: obejmuje budynki nowe i rewitalizowane nie tylko w stolicy, ale i w wielu aglomeracjach, m.in. Trójmieście, Wrocławiu, Krakowie czy Poznaniu.

 

Wydanie: 11034

Wydanie: 11034

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament