Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W IT zarabia się dużo, a będzie jeszcze więcej

23 kwietnia 2018 | Ekonomia
Na poziom płac w IT wpływa lokalizacja firmy
źródło: Rzeczpospolita
Na poziom płac w IT wpływa lokalizacja firmy

Specjaliści od nowych technologii stają się kluczowymi zasobami w firmach. Nic dziwnego, że należą do grupy najlepiej opłacanych pracowników.

Anna Cieślak-Wróblewska

Sztuczna inteligencja, internet rzeczy, automatyzacja, cyfryzacja, cyberbezpieczeństwo – to trendy które rewolucjonizują nasze codzienne życie. Rewolucjonizują też biznes i powodują, że działy związane z IT stają się kluczowymi elementami rozwoju w prawie każdej firmie, niezależnie od jej podstawowej działalności.

To zaś w bezpośredni sposób przekłada się na wzrost zapotrzebowania na specjalistów, którzy pomogą wykorzystać liczne możliwości, jakie oferują nowe technologie. A także na ich wynagrodzenia.

Java i Python na topie

– W branży IT niepodzielnie panuje dzisiaj rynek pracownika – ocenia firma rekrutacyjna Michael Page w swoim najnowszym raporcie „Najbardziej pożądane specjalizacje IT w Polsce". I jako grupę, na którą na rynku jest i będzie największe zapotrzebowanie wskazuje m.in. programistów.

W szczególności deweloperzy, którzy posługują się kilkoma językami programowania, będą mogli przebierać w ofertach pracy. Absolutnym liderem pod względem skali wykorzystania jest język Java, który ma około 10 mln użytkowników na całym świecie. Jego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11034

Wydanie: 11034

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament