Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy wydatki na usługi podmiotów niepowiązanych też są objęte limitem

27 sierpnia 2018 | Podatki i księgowość | Jakub
 Walczak

Koszty nabycia usług niematerialnych realizowanych przez niezależnych dostawców podlegają ograniczeniu, o którym mowa 
w art. 15e ust. 1 ustawy o CIT, jeśli w ich nabyciu pośredniczy podmiot powiązany.

Tak zdaje się wynikać z wydanej 20 czerwca 2018 r. interpretacji Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (0111-KDIB1-3.4010.181.2018.1.JKT).

Wniosek o wydanie interpretacji złożył podatnik, który zawarł umowę o współpracy w zakresie marketingu i reklamy z podmiotem powiązanym. W ramach realizacji umowy podmiot powiązany zleca wykonanie usług związanych z marketingiem oraz reklamą produktów wnioskodawcy zewnętrznym dostawcom, następnie nadzoruje i kontroluje realizację tych usług, wreszcie obciąża wnioskodawcę ich kosztami oraz obliczoną w proporcji do tych kosztów marżą.

Podatnik wyjaśnił, że wartość usług zewnętrznych dostawców ustalana jest na podstawie sumy kosztów poniesionych przez podmiot powiązany na przedmiotowe usługi. Tym samym wskazał, że przekazując zapłatę za wynagrodzenie w tej części na rzecz podmiotu powiązanego de facto przekazuje środki na rzecz podmiotów niepowiązanych (zewnętrznych dostawców), a podmiot powiązany pełni w tym przypadku wyłącznie funkcję pośrednika w przepływie środków pieniężnych.

Podatnik zwrócił się do organu podatkowego w celu potwierdzenia, że wydatki związane z zapłatą przez niego wynagrodzenia w części stanowiącej wartość usług zewnętrznych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11138

Wydanie: 11138

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament