27 sierpnia 2018 | Sport | Tomasz Wacławek
Piotr Zieliński zrównał się ze Zbigniewem Bońkiem w liczbie spotkań w Serie A (156)
źródło: PAP/EPA

Polski pomocnik zdobył dwa gole i poprowadził Napoli do wygranej z Milanem.

Włoskie dzienniki nie mają wątpliwości, kto był bohaterem sobotniego wieczoru w Neapolu. „Gazzetta dello Sport" pisze o bajecznym występie Piotra Zielińskiego, który w drugiej połowie w niecały kwadrans odmienił losy meczu (jeden gol był ładniejszy od drugiego) dając drużynie wyrównanie i nadzieję na zwycięstwo.

Napoli znów zaczęło mecz źle, ale tak jak przed tygodniem wyszło cało z opresji i wygrało 3:2. Były reprezentant Włoch Mauro Camoranesi porównuje Zielińskiego do Pavla Nedveda, a trener Carlo Ancelotti dodaje, że problemem Polaka nie jest brak umiejętności, tylko nieśmiałość, która przeszkadza mu w pokazywaniu pełni talentu.

– Przez dziesięć minut potrafi być zupełnie niewidoczny. Jak mogę to zmienić? Muszę sprawić, by stał się...

Wydanie: 11138