Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

KRS zmieniła zdanie i głosuje jawnie

27 sierpnia 2018 | Prawo | Agata Łukaszewicz

temida | W Izbie Karnej do obsadzenia był jeden wakat. Rada była jednomyślna. AGATA ŁUKASZEWICZ

Piątek był drugim dniem posiedzenia plenarnego Krajowej Rady Sądownictwa. Po wyborach sędziów do Izby Dyscyplinarnej SN (w czwartek) przyszedł czas na Izbę Karną. Do konkursu o jedno wolne stanowisko w Izbie Karnej stanęło siedem osób. Wybór zapadł jednomyślnie w głosowaniu jawnym.

Wybór bez wątpliwości

Piątka kandydatów do Izby Karnej została wysłuchana przez trzyosobowy zespół w miniony wtorek. W jego skład weszli poseł Tomasz Rzymkowski oraz sędziowie Jarosław Dudzicz i Ewa Łąpińska. Na liście chętnych do objęcia urzędu znaleźli się: prokurator Beata Homa z Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, adwokat Krzysztof Kamalski, sędzia Rafał Skrzecz z Sądu Rejonowego dla Warszawy, sędzia Piotr Gąciarek z Sądu Okręgowego w Warszawie oraz sędzia Wojciech Sych z Sądu Okręgowego w Poznaniu. Jedynie ten ostatni uzyskał rekomendację zespołu. Wysoko oceniono też umiejętności i doświadczenie adwokata Krzysztofa...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11138

Wydanie: 11138

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament