Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Biegowi rycerze gór przyjadą do Krynicy

27 sierpnia 2018 | Sport | Krzysztof Rawa
Festiwal Biegów  w Krynicy – można się spełnić do utraty tchu
autor zdjęcia: Grzegorz Momot
źródło: PAP
Festiwal Biegów w Krynicy – można się spełnić do utraty tchu

Krynica-Zdrój czeka na uczestników 9. Tauron Festiwalu Biegowego. Będzie zabawa wedle sprawdzonego wzoru: 30 konkurencji, kilkaset kilometrów tras i tysiące chętnych.

Festiwal będzie trwał od piątku do niedzieli 7–9 września. Trasy jak zawsze wytyczono po malowniczych wzniesieniach Beskidu Sądeckiego i krynickim Deptaku. Pora do biegania jest zawsze dobra, więc wyścigi odbywać się będą niemal całą dobę. Taka uroda tego wydarzenia.

Krynica mocno zrosła się z Festiwalem, Festiwal z Krynicą. Impreza zyskała znaną w środowisku markę, ma kilka stałych punktów programu. Będą dziecięce Biegi Deptaka, przyjdzie czas na Życiową Dziesiątkę z Krynicy do Muszyny, na stromy Bieg na Jaworzynę, wreszcie na wyzwania największe – Koral Marton oraz najsłynniejszy Bieg 7 Dolin na 100 km (w wersjach nieco lżejszych: 64 km i 34 km), którego ukończenie oznacza pasowanie na biegowego rycerza gór, czyli ultramaratończyka.

Dziewięć festiwalowych lat to wiele zmian, dodawanie kolejnych atrakcji, wśród których doskonałą opinię zyskał Iron Run – biegowy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11138

Wydanie: 11138

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament