Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Oświata nadal potrzebuje wsparcia

27 sierpnia 2018 | Życie Regionów | Janina Blikowska
≥Tak było w wielu szkołach na początku lipca
źródło: materiały prasowe
≥Tak było w wielu szkołach na początku lipca

Inwestycje | Nowe szkoły, przedszkola i pracownie czekają na dzieci w nowym roku szkolnym. Samorządy na zaspokojenie oświatowych potrzeb wydały miliony.

 

Dokładnie za tydzień zabrzmi pierwszy dzwonek, zajęcia rozpoczną się we wtorek. By nie brakowało miejsc dla przedszkolaków i uczniów, gminy rozbudowały sieć przedszkoli i szkół. Samorządowcy już od ubiegłego roku podkreślają, że większość posiadanych przez nich środków na edukację pożera rozpoczęta w ubiegłym roku reforma oświaty. Chodzi przede wszystkim o utworzenie i wyposażenie pracowni do nauk przyrodniczych, których w szkołach podstawowych nie było.

Mimo tych dodatkowych wydatków samorządy starają się też poprawiać dostępność szkół i przedszkoli na swoim terenie. Tym bardziej że w tym roku Ministerstwo Rodziny znacznie zwiększyło budżet programu Maluch+ przeznaczonego na budowę nowych obiektów.

Samorządy starają się także uzyskać dodatkowe pieniądze z budżetu państwa. Pod koniec lipca MEN poinformował, że wystąpił do resortu finansów o zwiększenie subwencji oświatowej jednostkom samorządu terytorialnego, których wnioski zostały pod koniec lipca pozytywnie zaopiniowane przez Zespół ds. edukacji Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

O pieniądze ubiega się 1575 samorządów: 1531 gmin i 24 powiaty. Środki mają pochodzić...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11138

Wydanie: 11138

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament