Senior pod stałym nadzorem
Teleopieka, opaski monitorujące funkcje życiowe czy czujniki upadku ‑ to tylko niektóre nowoczesne rozwiązania wykorzystywane w codziennej opiece nad seniorami.
Społeczeństwo na świecie, w tym także w Polsce, coraz bardziej się starzeje. A to oznacza wiele rozmaitych wyzwań, z którymi nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia aż w tak dużej skali. Jak zapewnić osobom starszym, zwłaszcza samotnym, właściwą opiekę? Jak zauważają eksperci, do wzmocnienia systemu usług opiekuńczych nad osobami starszymi dziś niezbędna jest nowoczesna technologia, bo dzięki wprowadzeniu innowacyjnych rozwiązań poprawia się jakość życia osób korzystających z usług opiekuńczych. Jednym z coraz popularniejszych rozwiązań jest teleopieka.
- Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań teleopieki. Zasady działania większości z nich opierają się na przyciskach alarmowych oraz urządzeniach kontrolno-pomiarowych (ciśnieniomierz, glukometr, pulsoksymetr, termometr itp.) - zauważają przedstawiciele jednej z firm oferujących taką opiekę. Takie programy wprowadzają polskie samorządy.
W stolicy od kilku miesięcy trwa pilotaż zorganizowany przez stołeczny ratusz. W ramach tego programu do 14 maja przyszłego roku 40 seniorów testuje dwa różne zestawy do teleopieki. - Osoby niewychodzące z domu mogą w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia wezwać pomoc przez...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta