Bogate zaplecze to dobra inwestycja
Laboratoria | Miliony złotych nie tylko z własnych środków, ale też dotacji unijnych wydają wyższe uczelnie na budowę i unowocześnianie swojej bazy laboratoryjnej.
Takie zaplecze jest niezwykle istotne z punktu widzenia kształcenia. Zajęcia praktyczne prowadzone w laboratoriach to często większa część programu studiów. Dodatkowo sprzęt i wyposażenie w wielu miejscach dostarczane są przez współpracujące z nami firmy. Dla studentów oznacza to możliwość pracy w warunkach zbliżonych do realnych, to znaczy takich, jakie zastaną w różnych miejscach pracy po skończeniu studiów – tłumaczy Anna Żmuda-Muszyńska, rzecznik Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. To największa uczelnia techniczna w kraju. Posiada ona blisko 800 laboratoriów. Jest jedną z najlepiej wyposażonych w nowoczesną aparaturę uczelni technicznych w Polsce. Część pracowni posiada akredytację Polskiego Centrum Akredytacji.
Tylko w ostatnich miesiącach uruchomiono na AGH m.in. Laboratorium Jakości Energii Elektrycznej będące wspólną inicjatywą uczelni oraz Tauron Dystrybucja, Laboratorium Elewacyjnych Turbin Wiatrowych czy demonstracyjną sieć LTE, która powstała na bazie rozwiązań telekomunikacyjnych dostarczonych przez firmę Nokia. A na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH powstało Laboratorium Industry 4.0, którego głównym elementem jest linia produkcyjna w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta