Rośnie zapotrzebowanie na biotechnologów
Studia | Podczas studiów z biotechnologii studenci zapoznają się z dynamicznie rozwijającą się interdyscyplinarną dziedziną nauki, korzystającą między innymi z osiągnięć biologii, chemii i informatyki oraz medycyny. Perspektywy zawodowe absolwentów są bardzo obiecujące, więc chętnych nie brakuje.
Biotechnologia to nauka, która w istocie sprowadza się do wykorzystania żywych organizmów dla uzyskania nowych produktów i innowacyjnych procesów wytwórczych. W praktyce oznacza to nowe sposoby produkcji żywności i napojów fermentowanych, leków oraz wdrożenie ciekawych i ekologicznych rozwiązań w rolnictwie i ogrodnictwie – mówi Marek Makowski z biura promocji Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. Program studiów łączy wiedzę z zakresu dziedzin nauk biologicznych (m.in. biologia, mikrobiologia i biochemia), jak również nauk ścisłych (takich jak matematyka, fizyka i chemia).
Nowoczesne metody i narzędzia
– Studenci uczą się również przeprowadzania podstawowych badań i analiz przy użyciu nowoczesnych metod oraz narzędzi badawczych, mają zwiększoną liczbę zajęć praktycznych, warsztatowych i laboratoryjnych, a umiarkowaną teoretycznych. Absolwenci są świetnie przygotowani do pracy w wielu sektorach przemysłu związanych z biotechnologią, w laboratoriach badawczych, badawczo-rozwojowych i diagnostycznych...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta