Sam zadbaj o zdrową kranówkę
Problemy z jakością wody mogą dotknąć zarówno użytkowników wody miejskiej, jak i studziennej, a dzięki odpowiednim filtrom możemy korzystać z kranówki zdatnej do picia.
Do środowiska każdego dnia dostają się tony związków chemicznych, które trafiają do wód gruntowych czy powierzchniowych będących źródłem wody pitnej. Poza tym czyste wody z głębi ziemi są już poprzez długoletnią eksploatację wyniszczone i wymieszane ze skażonymi wodami gruntowymi i powierzchniowymi. Stąd też coraz większą uwagę trzeba zwracać na jej oczyszczanie.
Woda, która dociera do domu, może pochodzić z wodociągu lub z własnego ujęcia, czyli studni. Użytkując wodę z domowej instalacji, nie wiemy, czy jest ona w pełni bezpieczna, czy zawiera niebezpieczne dodatki. Dotyczy to zarówno użytkowników własnych ujęć, jak też wodociągów miejskich.
Uzdatnianie wody wodociągowej to na ogół tylko jej doczyszczanie, wszak firmy wodociągowe są zobowiązane do systematycznych badań i oferowania kranówki zdatnej do picia. Większy wysiłek musimy włożyć w proces oczyszczania, jeśli korzystamy z własnego ujęcia.
Wówczas niezbędne jest badanie składu wody,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta