Nie ma innowacji gospodarczej bez innowacyjnej edukacji
rozmowa | Dr Barbara Stepnowska, dyrektor MBA prowadzonego na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej, ambasador Royal Society of Art w Londynie.
Czy za 10 lat studia MBA nadal będą potrzebne, a ich absolwenci doceniani na rynku pracy?
Barbara Stepnowska: Trudno przewidzieć, jaka będzie przyszłość. Dziś menedżerom potrzeba przede wszystkim biegłości w zakresie negocjacji i komunikacji. Kluczową umiejętnością lidera jest także bycie mądrym przywódcą i przewodzenie zmianom w organizacjach. Konieczna jest zatem zmiana modeli edukacyjnych. I właśnie takie zadania stawiane są współczesnym programom MBA. Powinny one wyprzedzać, a nawet wyznaczać trendy współczesnej edukacji. Głównym wyzwaniem są globalne zmiany zachodzące w otoczeniu ekonomicznym i politycznym. Dla przykładu kryzys w gospodarce z 2008 roku wymusił dynamiczne zmiany nie tylko w gospodarkach wielu krajów, ale również w sylabusach programów MBA. Od tamtej pory program MBA Politechniki Gdańskiej był i jest stale rozwijany oraz aktualizowany, by przekazywać słuchaczom najnowszą wiedzę i wskazywać bieżące trendy w zarządzaniu. W jego ramy są włączone takie zagadnienia, jak: kreatywność, zarządzanie zmianą i innowacjami, tworzenie nowych modeli biznesowych.
Który moment w karierze zawodowej jest najlepszy na podjęcie tego typu studiów?
Studia Executive MBA są dla osób z doświadczeniem zawodowym, poszukujących wzmocnienia swoich kompetencji z zarządzania, ale też fundamentów,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta