Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W schematach coś się zacięło

14 sierpnia 2019 | Prawo | Paweł Rochowicz

Nie można uzyskać interpretacji przepisów o MDR. Ich analiza i administrowanie zgłoszeniami to kłopot także dla fiskusa.

Obowiązujące od początku tego roku przepisy o schematach podatkowych okazują się gorącym kartoflem nie tylko dla podatników, ale też dla administracji skarbowej. Fiskus odmawia wydawania interpretacji tych przepisów. Dość wolno idzie też nadawanie numerów schematom podatkowym.

Przepisy ordynacji podatkowej o schematach bywają określane angielskim skrótem MDR (Mandatory Disclosure Rules). Te trzy litery fatalnie kojarzą się wielu podatnikom, m.in. ze względu na znaczny stopień skomplikowania przepisów. Niestety, Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) nie jest skłonna wydawać w tej sprawie interpretacji.

To nie podatki

„Rzeczpospolita" dotarła do treści postanowienia o odmowie wydania takiej interpretacji (podatnik chce zachować anonimowość). Dyrektor KIS zauważył, że wydanie takiego dokumentu „stałoby w sprzeczności z przepisem art. 14b § 1 ordynacji podatkowej,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11432

Wydanie: 11432

Spis treści
Zamów abonament