Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Powtórka z wymiaru kary i recydywy

14 sierpnia 2019 | Prawo | Agata Łukaszewicz

Młodzi ludzie kandydujący do prawniczych korporacji wkrótce staną przed testem z prawa karnego.

28 września 2019 r. o godz. 11.00 odbędzie się egzamin na aplikacje prawnicze. Tego dnia kandydaci do korporacji zmierzą się z testem składającym się ze 150 pytań zamkniętych. Od kilku lat wraz z Wydawnictwem CH Beck pomagamy młodym prawnikom w powtórce materiału do testu. Dziś prawo karne. Za tydzień procedura cywilna.

Przepadek i środki kompensacyjne

- przepadek przedmiotów sąd orzeka, jeżeli pochodzą one bezpośrednio z przestępstwa. Może orzec lub orzeka, gdy ustawa tak stanowi, przepadek przedmiotów, które służyły lub były przeznaczone do popełnienia przestępstwa. Jeżeli orzeczenie przepadku byłoby niewspółmierne do wagi popełnionego czynu, sąd zamiast przepadku może orzec nawiązkę na rzecz Skarbu Państwa. Sąd może orzec również przepadek, jeśli społeczna szkodliwość czynu jest znikoma, a także w razie warunkowego umorzenia postępowania lub stwierdzenia, że sprawca dopuścił się czynu zabronionego w stanie niepoczytalności albo gdy zachodzi okoliczność wyłączająca ukaranie sprawcy czynu zabronionego. Ponadto, gdy zebrane dowody wskazują, że w razie skazania zostałby orzeczony przepadek, sąd może go orzec także w razie śmierci sprawcy, umorzenia postępowania z powodu jego niewykrycia, a także w przypadku zawieszenia postępowania w sprawie, w której nie można ująć oskarżonego albo oskarżony nie może brać udziału w postępowaniu z powodu choroby...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11432

Wydanie: 11432

Spis treści
Zamów abonament