Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W PPK ważna jest przejrzystość

14 sierpnia 2019 | Ekonomia
źródło: materiały prasowe

Mamy jeden cel – aby uczestnicy otrzymali zdywersyfikowany portfel, który będzie dostosowany do ich potrzeb 
w miarę zbliżania się do przejścia na emeryturę – mówi Jacob Borbidge, zarządzający portfelem i szef działu badań Invesco Investment Solutions będącego akcjonariuszem Pocztylion-Arka PTE SA. materiaŁ powstał 
we współpracy 
z Pocztylion-Arka PTE SA

 

Na polski rynek wszedł nowy produkt, Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK), który ma podwyższyć przyszłe emerytury. Jak pan ocenia to rozwiązanie?

Jacob Borbidge: Uważam, że to bardzo dobry pomysł. Daje pracownikom przejrzysty sposób na zgromadzenie dodatkowych środków na emeryturę ponad to, co sami zaoszczędzą. Pozwala też profesjonalnym inwestorom na przygotowanie dobrze zdywersyfikowanej oferty inwestycyjnej dostosowywanej do indywidualnego czasu oszczędzania. Dzięki temu pracownicy mogą mieć pewność, że ich portfel odzwierciedla etap, na którym są w miarę zbliżania się do emerytury.

Czy przy zarządzaniu PPK można wykorzystać doświadczenia bardzo podobnych amerykańskich funduszy zdefiniowanej daty? Jakie są ich atuty?

Myślę, że dają one szereg korzyści. Widzieliśmy je w USA, a także w Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Ważna w nich jest prostota. Mamy jeden cel – aby uczestnicy otrzymali w pełni zdywersyfikowany portfel, który będzie dostosowany do ich potrzeb w miarę zbliżania się do przejścia na emeryturę. Uczestnicy otrzymują także profesjonalne usługi inwestycyjne. Zarządzający dysponują szerokim wachlarzem aktywów, więc pracownicy otrzymują bardzo wyselekcjonowaną ofertę....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11432

Wydanie: 11432

Spis treści
Zamów abonament